Türkiye'nin Seo Uzmanı

SEO

SEO

SEO Şirketi Nedir?

Şimdiye kadar, muhtemelen SEO'nun faydalarını ve her işletmenin neden SEO'ya ihtiyacı olduğunu duymuşsunuzdur. (Eğer yapmadıysanız, bu konudaki yayınımıza bakın .)

Ancak, personel üzerinde bir SEO uzmanınız yoksa, işletmenizin SEO'dan nasıl faydalanabileceğini merak ediyor olabilirsiniz.

Özellikle dijital pazarlamaya yeniyseniz SEO biraz karmaşık olabilir. Online SEO hizmetleri için alışveriş yapıyorsanız, muhtemelen birkaç farklı SEO şirketi ile karşılaştınız. Her ne kadar kendi web sitesinde hizmetleri hakkında konuşmak, yine de tam olarak bir SEO şirketi ne yaptığını deşifre etmek zor olabilir, özellikle de tam anlamıyorum lingo etrafında atmak zaman.

Aşağıda sıkça sorulan iki yaygın soruyu cevaplayacağız - SEO şirketi nedir? SEO hizmetleri nedir? Daha sonra, bir SEO şirketinin işinize fayda sağlayabileceği yollardan sadece birkaçını ve SEO ihtiyaçlarınız için doğru ortağı seçerken neleri arayacağınızı tartışacağız.

SEO Şirketi Nedir?

Bir SEO şirketi, çevrimiçi görünürlüklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için işletmelere arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunar. Arama motoru optimizasyonu, sitenizi arama motorlarına daha çekici hale getirmek için web sitenizin tasarımında ve içeriğinde değişiklik yapma işlemidir. Siteniz Google gibi arama motorları için ne kadar iyi optimize edilirse, siteniz, işletmeniz veya ürün / hizmet teklifinizle alakalı anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için arama motoru sonuçlarının ilk sayfasında sıralanır.

Bir SEO şirketi kullanmanın en büyük yararı, büyük  olasılıkla işletmelerin arama motorlarında sıralanmasına yardımcı olma konusunda deneyimli olmalarıdır. SEO uzmanları , Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorları aracılığıyla sitenize daha fazla organik trafik getirmenize yardımcı olmak için gerekenleri bilir.

Bir SEO ajansı, arama motoru optimizasyonunun farklı alanlarında uzman istihdam eder. Bu SEO uzmanları, sitenizi denetleme, özel bir SEO stratejisi geliştirme ve işletmenizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak taktikleri uygulama gibi bir dizi hizmet sunar.

En iyi SEO şirketleri kendi web sitesi gibi davranacaktır. Bu, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak ve işletmenizin genel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için sitenizin SEO'su hakkında kararlar alacakları anlamına gelir. Şirket ayrıca SEO hizmetlerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için sitenize her açıdan bakacaktır.

SEO Şirketi Kullanmanın Yararları

İşletmenizin arama motorları için sitenizi optimize etmesine yardımcı olmak için SEO uzmanlarını işe almanın birçok faydası vardır. Aşağıda, bir SEO şirketinin sizinki gibi işletmelere yardımcı olabileceği ana yollardan sadece üçü verilmiştir:

1. Bir SEO şirketi işletmenizin arama motoru sıralamalarını iyileştirmesine yardımcı olabilir.

Deneyimli bir SEO şirketi, şirketinizin web sitesinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir . En güncel araçları ve stratejileri kullanarak, bir SEO şirketi, Google gibi arama motorları için daha çekici görünmesini sağlamak için web sitenizi iyileştirmeye yardımcı olmak için gerekenleri bilir. Bir SEO şirketi, ideal alıcılarınızı çekmek için doğru anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, site mimarinizin arama motoru taraması için optimize edildiğinden de emin olacaklardır.

İşletmenizin site tasarımınızda ve içeriğinizde ne gibi değişiklikler yapabileceğini belirleyerek, bir SEO şirketi arama motoru sonuçları sayfasında daha yüksek sıralama şansınızı artırmaya yardımcı olacaktır. İçeriğiniz önemli anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için ne kadar yüksekse, yeni ve alakalı potansiyel müşterilere ulaşma şansınız o kadar artar.

2. Bir SEO şirketi web sitenizin trafiğinin kalitesini artırmaya yardımcı olabilir.

Şirketinizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olmanın yanı sıra, SEO şirketleri de sitenize gelen trafik kalitesini artırmanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde düşünün, ürün veya hizmet teklifinize tam olarak uyan anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için sıralıyorsanız, sitenize getirdiğiniz trafik daha alakalı olur.

Sitenize daha alakalı trafik getirdikçe, dönüşümleri etkileme şansınızı artırırsınız. Çünkü sitenize gelen kişilerin ürün veya hizmetlerinizle ilgilenme olasılığı daha yüksektir. Aslında, yakın tarihli bir ankete dayanarak, PPC reklamları SERP'lerin üstünde olmasına rağmen, aramaların% 71,33'ü arama sonuçlarının ilk sayfasındaki tıklamalardan dönüşür. Çünkü çoğu kişi Google'ın algoritmasını daha güvenilir buluyor. Böylece etkili bir SEO stratejisi size daha fazla trafik getirecektir.

3. SEO şirketleri ölçülebilir sonuçlar sağlar.

Bir SEO şirketinin işinizin büyümesine yardımcı olabileceği başka bir yol da ölçülebilir sonuçlar sunmaktır. Bazı geleneksel pazarlama taktiklerinden farklı olarak SEO, kampanyanızın her adımında kolayca izlenebilir ve ölçülebilir. SEO şirketinizden SEO kampanyalarınızla ilgili aylık bir analiz raporu isteyerek, SEO hizmetlerinin işletmeniz için nasıl değer sağladığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Bir SEO şirketi ile çalışırken, SEO kampanyalarınızın ayrıntılı bir dökümünü sağladıklarından emin olun. Bu, yatırımınızdan geri dönüş aldığınızdan emin olmanın en iyi yollarından biridir. Bir SEO şirketinin sağlayabileceği analitiklerden bazıları trafik hacimleri, trafik kaynakları, arama motoru pozisyonları ve çok daha fazlasını içerir.

SEO Hizmetleri nedir?


Artık bir SEO şirketinin ne olduğunu ve biriyle çalışmanın işinize nasıl fayda sağlayabileceğini bildiğinize göre, bu şirketlerin ne yaptığı hakkında konuşalım. Aşağıda, şu soruya cevap vereceğiz - SEO hizmetleri nedir? - bir SEO şirketinin sizinki gibi işletmelere sunduğu birçok farklı hizmeti açıklayarak.

İş Değerlendirme ve Site Analizi

Birçok SEO şirketi mevcut sitenizi ve SEO'sunu değerlendirerek başlayacaktır. Bu, sitenin kodu ve anahtar kelime yoğunluğu gibi faktörleri değerlendirmek için hem sitenin mimarisine hem de içeriğine bakmayı içerir. Bu, yeni bir SEO stratejisi geliştirmeden ve uygulamadan önce mevcut güçlü ve zayıf yönlerinizi belirlemenin en iyi yoludur.

Web sitenizi analiz etmenin yanı sıra, SEO şirketi de iş ve endüstrinize bir göz atacaktır. Bir SEO planı oluşturmadan önce hedef kitlenizi ve genel iş hedeflerinizi öğreneceklerdir. İşletmenizi ve kitlenizi tanıyarak, SEO şirketi web sitenizin SEO'sunu geliştirmek için hangi taktiklerin kullanılacağına daha iyi karar verebilir.

SEO Stratejisi ve Hedefleri Geliştirme

SEO şirketi:

Mevcut sitenizin derinlemesine bir analizini tamamladıktan ve endüstrinizin ve hedef pazarınızın değerlendirmesini tamamladıktan sonra, gelecek için bir SEO planı yapmanıza yardımcı olmak için çalışabilirler. SEO kampanyanız için bir strateji ve hedefler geliştirmek, sahip olduğunuz işletmeye ve genel işletme hedeflerinize bağlı olacaktır.

En deneyimli SEO şirketi, site denetimi ve sektör analizinden öğrendiklerini alacak ve daha sonra siteniz için özelleştirilmiş bir plan geliştirmeye çalışacaktır. Bu stratejinin bir kısmı, hedef kitlenizin en çok kullandığı doğru anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini tanımlamayı içerir. Bu plan aynı zamanda arama motorlarında rekabet daha yüksek rütbe yardımcı olabilir farklı strateji ve taktikleri içerecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka önemli şey, iyi bir SEO şirketinin size SEO denetimini basit bir şekilde açıklayabilmesidir. Tüm işletme sahiplerinin dijital pazarlama açısından bilgili olmadığı göz önüne alındığında, bilgileri sizin için daha net hale getirebilecek bir SEO şirketine sahip olmak gerçekten yararlı olacaktır.

SEO Araçlarının Kurulumu

Özelleştirilmiş bir SEO stratejisinin uygulanmasında yer alan bir dizi farklı araç ve sistem vardır. Kampanyalarınızı yürütmeye başlamadan önce SEO şirketiniz, SEO kampanyalarınızı başarıyla uygulamak ve izlemek için ihtiyaç duyacağınız araçları, gösterge tablolarını ve analiz programları gibi diğer sistemleri belirler.

Sitenizde değişiklik yapmaya başlamadan önce bu araçların yerinde olması, işletmenizin kampanyanızın her adımını görselleştirebilmesini sağlar. Deneyimli bir SEO şirketi, SEO stratejiniz için doğru araçları önerebilecek ve SEO kampanyalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için bunları etkili bir şekilde kullanabilecektir.

Optimizasyonun Yürütülmesi

SEO araçları ve platformları yerinde olduğunda, SEO şirketi özel optimizasyon stratejinizi uygulamaya başlayabilir. Bu SEO hizmeti genellikle sayfa optimizasyonu ile başlar. Bu, web sitenizin arka ucundaki bazı kodların temizlenmesini ve sitenizin mobil cihazlara uygun ve gezinmesi kolay olduğundan emin olmak, ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu, site için içerik oluştururken kullanmanız için hedef anahtar kelimelerin bir listesini derlemeyi de içerecektir.

Arama motoru optimizasyonunun bu aşaması, sayfa dışı SEO stratejilerini de içerir. Yetki artışı veya bağlantı oluşturma gibi sayfa dışı faktörler üzerinde doğrudan kontrolünüz olmayabilir. Bununla birlikte, SEO şirketiniz sayfa dışı taktikleri geliştirmenin yolları için bazı öneriler sunacak ve hatta site otoritenizi nasıl geliştirebileceğinize dair ayrıntılı bir plan sunabilir.

Devam Eden Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu devam eden bir süreçtir. Google, arama motorunun kullanıcıları için yararlı olmasını sağlamak için algoritmalarını her zaman yeniden değerlendirmektedir. Her Google güncellemesinde, işletmeler SEO stratejilerini yeniden değerlendirmek ve uyumlu kalmaları ve SEO sıralamalarını korumak için web sitelerinde küçük ve büyük değişiklikler yapmak zorundadır. Bir SEO şirketi, sitenizin arama motorlarında görünür kalmasını sağlamak için sürekli SEO hizmetleri sağlayabilir.

Devam eden arama motoru optimizasyonu hizmetleri, daha fazla anahtar kelime araştırması, blog oluşturma hizmetleri, bağlantı oluşturma kampanyaları ve diğer sayfa optimizasyonu taktiklerini içerebilir. En deneyimli SEO şirketleri, şirketinizin sitesi için uzun vadeli başarı sağlamak için stratejinizi güncellemelerini sağlayan arama motoru optimizasyonundaki en son değişikliklerle güncel kalır.

Bir SEO Şirketinde Neler Arar

Tüm SEO uzmanları eşit yaratılmaz. Bazıları en iyi uygulamaları takip eder ve sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasına yardımcı olmak için çalışırken, diğerleri sitenizin itibarına zarar verecek ve hatta cezalara neden olabilecek taktikleri kullanarak kolay bir şekilde çıkabilir. İşletmeniz için arama motoru optimizasyonu hizmetleri sunmak için bir SEO şirketi işe almayı düşünüyorsanız, göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz birkaç şey vardır.

İşte bir SEO şirketinde aramanız gerekenler:

  • Geçmiş Başarı - Bir SEO şirketinin ne kadar başarılı ve deneyimli olduğunu öğrenmek istiyorsanız, geçmiş başarılarına bakarak başlayabilirsiniz. Geçmişte işletmelere nasıl yardımcı olduklarını görmek için şirketin örnek olay incelemelerine ve referanslarına göz atın. Şirketlerin Google'ın ilk sayfasında yer almasına yardımcı oldular mı?
  • Özel Hizmetler - Bir SEO şirketi için alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli şey, işletmenizin benzersiz hedeflerine göre uyarlanmış stratejiler sunup sunmadıklarıdır. SEO stratejisi söz konusu olduğunda, iki işletme aynı değildir. Sektörünüzü tanımak ve hedef kitlenizi tanımak için zaman ayıran ve iş hedeflerinizi ve bütçenizi anlayan bir şirketle çalıştığınızdan emin olmanız gerekir.
  • In-House Gerçekleştirilen İş - Aramak için başka bir şey, tüm SEO hizmetlerini kendi bünyesinde gerçekleştiren bir şirkettir. Bazı SEO ajansları, paradan tasarruf etmek için çalışmalarını üçüncü taraf SEO şirketlerine dış kaynak kullanacaktır. Ancak, sitenizde kiminle çalışacağınızı ve işe aldığınız şirketle şirket içinde çalışmazlarsa deneyim düzeylerinin ne olduğunu asla bilemezsiniz. Web sitenizde kimin çalıştığını ve günlük görevleri yürüttüğünü bilmeniz için çalışmalarını şirket içinde gerçekleştiren bir SEO ajansı ile sopa.

Bunlar, çalışmak için bir SEO şirketi seçerken dikkate almak isteyeceğiniz faktörlerden sadece birkaçı. Dikkate almanız gereken diğer bazı şeyler, ne kadar süredir iş başında oldukları ve ne tür hizmetler sunduklarıdır. Şirket kapsamlı SEO hizmetleri sağlamazsa, daha iyi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir şirket bulana kadar alışveriş yapmaya devam etmek isteyebilirsiniz.

Bir SEO Şirketi ile Çevrimiçi Görünürlüğünüzü Artırın

Şimdi şu soruları cevapladık - Bir SEO şirketi nedir? SEO hizmetleri nedir? - Bir SEO ajansının ne olduğunu ve işletmenizin arama motoru görünürlüğünü iyileştirmesine nasıl yardımcı olabileceğini daha iyi anlamanız gerekir. Bir SEO şirketi işe almak için doğru olup olmadığını düşünmeye başlarken, etkili ve verimli bir şekilde SEO mücadele için şirket içi kaynaklara sahip olup olmadığını düşünün.

Arama motoru optimizasyonu stratejiniz ve uygulamanızla ilgili yardıma ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, doğru yere geldiniz! Genc Bilisimci'deki SEO uzmanları, tüm SEO müşterilerimiz için etkili sonuçlar üretmek için kanıtlanmış bir SEO süreci kullanır. Bugün SEO hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayın: 0532 334 9777 - 0232 484 4422